Kakavijë, sekuestrohen 19 kg marijuanë

49

mariuana1Burimet policore bëjnë me dije se kanë sekuestruar mëngjesin e sotëm 19 kg marijunë në pikën kufitare të Kakavijës.

Droga është gjetur gjatë një kontrolli që kanë bërë uniformat blu në automjetin me targa greke AXO8127, që drejtohej nga shtetasi Vasil Dervishanji.

Policia kufitare nuk arriti të kap drejtuesin e mjetit pasi ai është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes duke kaluar në kufirin grek.

Autoritetet i kanë bërë thirrje vendit fqinj dhe homologëve grekë që të jenë bashkëpunues në mënyrë të tillë që të arrestohet trafikuesi i drogës. Të dyja palët janë duke vijuar kërkimet për kapjen e tij.