Itali, një gomone me defekt pranë Pulias

45

gomone1Mediat italiane njoftojnë se një gomone me defekt dhe me rreth 20 klandestinë në bord ndodhet pranë brigjeve të Pulias, ndërsa kanë nisur kërkimet për gjetjen dhe shpëtimin e njerëzve.

Nuk dihet nëse ky mjet është i njëjti me atë që po kërkohet prej mbrëmjes së kaluar, pas një alarmi SOS të dhënë prej Kanalit të Otrantos.

Kanë nisur kërkimet nga ana e Rojes Bregdetare, si dhe nga një helikopter zjarrfikës.