Itali, arrestohet 27 vjeçari shqiptar, kapet me kokainë

56

pranga-arrestimKapet me më shumë se 1 kilogramë kokainë një 27 vjecar shqiptar në Xhenova të Italisë i cili gjatë ditës ishte futbollist amator, ndërsa në darkë shiste kokainë për të paguar lojërat dhe pokerin, ndërsa frekuentonte edhe lokalet e modës.   Mësohet se i riu me inicialet M. L., bënte jetë të dyfishtë, por është vënë në pranga pas një hetimi të gjatë që kishte nisur pikërisht nga shpenzimet e shumta që bënte ai edhe pse ishte i papunë.

Gjatë aksionit të bërë mbrëmë, janë ndaluar edhe dy përdorues droge, italianë të moshave 33 dhe 53 vjeç, të cilëve u janë gjetur një sasi prej 10 gramësh. I riu shqiptar, pasi është vënë në pranga është dërguar në burgun e Marassit dhe është vënë në dispozicion të prokurorisë.