Ibrahimoviç refuzon të takojë fëmijën që ka dhe 1 muaj jetë

47

hajredin 1Dëshira e fundit e një 8-vjeçari në prag të vdekjes, ishte që të takonte idhullin e tij, Zlatan Ibrahimoviç.

Por ylli i futbollit, nuk ka arritur t’ia plotësojë dëshirën e fundit vogëlushit, pasi ka qenë shumë i zënë me punë.

Hajrudin Kamenjas vuante nga leuçemia dhe doktorët i thanë se i kishte mbetur vetëm  një muaj jetë.

Prindërit e Hajrudinit, pasi arritën të siguronin një takim me skuadrën e “Paris Saint Germain-it”, prenë biletat që të shkonin në Paris, në mënyrë që dëshira e fundit e djalit të tyre të realizohej.

Prindërve u ishte thënë më parë që Ibrahimoviç nuk mund të shkonte në shtëpinë e djalit të vogël, në Vares të Bosnjës, për shkak të angazhimeve në Champions League.

Por edhe në momentin kur familja e Hajredinit arriti që ta dërgonin djalin e tyre në stadium për të parë ndeshjen dhe të takonte Ibarhimoviçin, përsëri kjo nuk u realizua, pasi futbollisti suedez kishte pësuar një dëmtim në gju dhe nuk mund të luante.