Francë, Rama takon Hollande

Share This
Tags

Rama Hollande 2Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Francë është takuar sot me presidentin e këtij vendi, Francois Hollande.

Rama, në një postim në rrjetet sociale e konsideron bisedën me Hollande “përtje pritshmërive” dhe paralajmëron ardhjen e presidentit francez në Tiranë.

“Një takim përtej pritshmërive dhe kënaqësi që njësoj si kancelarja Merkel dhe Presidenti Hollande do vijë në Shqipëri”, shkruan Rama në “Twitter”.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>