Elbasan, arrestohet i kërkuari nga drejtësia italiane për prostitucion

49

prangaPolicia e Elbasanit ka arrestuar sot një të kërkuar nga drejtësia italiane për pjesëmarrje në organizata kriminale.

Burime nga policia rajonale bëjnë me dije se në pranga është vënë 42-vjeçari Robert Bullari nga Peqini i cili ishte person i shpallur në kërkim nga autoritetet italiane të Velletrit.

Mësohet seGjykata e Velletrit në Itali kishte caktuar masën arrest në burg për 42-vjeçarin Bullari për veprat penale pjesëmarrje në organizata kriminale dhe shfrytëzim prostitucioni