Published On: Pre, Maj 25th, 2018

Januzaj, surpriza në minutat e fundit e kombëtares belge

Adnan Januzaj rishfaqet me Djajtë e kuq të Belgjikës në kohën e tij më të mirë. Emri i shqiptarit Januzaj është konfirmuar në momentet e fundit. Një surprizë kjo për vetë Januzajn dhe gjithë tifozët që e mbështesin.
Autor i performancave shumë të mira në Liga këtë sezon, Adnan Januzaj është një nga 28 Djajtë e përzgjedhur nga Roberto Martinez për Botërorin 2018 që do të zhvillohet në Brazil.
“Po është një surprizë, por është e merituar”, komentoi trajneri Roberto Martinez. “Ai ka provuar karrierën e tij të vërtetë, mori hov në Real Sociedad. Ne e dinim potencialin e tij, por ai ka përforcuar atë çfarë ne mendonim për të. Ai luan ashtu siç ne duam që të luajë, mund ti sjellë shumë skuadrës,” thotë trajneri i Djajve të kuq.
Adnan Januzaj nuk ka luajtur në ekipin kombëtar belg të futbollit që në nëntor të 2014.
*ALBANIAPLUS

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>