Durrës, grabiten dhe plagosen dy kambistë

57

policia-rrugoreNjë grabitje me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Durrësit.

Burimet policore saktësojnë se dy persona, që udhëtonin me një makinë tip Fouristradë ‘Land Rover’ me targa angleze, kanë ndaluar në zonën ku kryejnë aktivitetin e tyre kambistët dhe nën kërcënimin e armëve u kanë marrë atyre paratë.

Gjatë rezistencës që kambistët kanë bërë, për të mos dorëzuar paratë tek grabitësit, janë plagosur në kokë, pasi dy grabitësit i kanë qëlluar me qytën e kallashnikovit, që mbanin në duar. Pas dërgimit me urgjencë në spital, të dy kambistët ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Policia ka filluar hetimet për zbardhjen e plotë të çështjes dhe të dy autorëve të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes me sirena policie.