Celibashi: Sot Ministrat dorëzojnë mandatet e tyre parlamentare

50

qeveria-rama4Sot, Ministrat e Kabinetit Rama pritet të dorëzojnë mandatin e tyre të deputetit. Ministri i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Ilirian Celibashi ka deklaruar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social FB se sot, do të përmbushet zotimi politik për shmangien e funksioneve të dyfishta duke u perqëndruar tek rolet ekzekutive.

“Sot së bashku me kolegët Ministra Eglantina Gjermeni, Milena Harito, Klajda Gjosha, Erion Veliaj Edmond Haxhinasto dhe Nasip Naço dorëzojmë mandatin e deputetit. Përmbushim një zotim politik për shmangien e funksioneve të dyfishta dhe përqendrohemi në rolet tona ekzekutive. I siguroj qytetarët dhe votuesit e Fierit se angazhimi im për ta është një proces afatgjatë në të cilin jam plotësisht i përfshirë në drejtim të mbajtjes së premtimeve elektorale dhe përmirësimit të jetesës së tyre. Kontributit tim për Fierin, tani i shtohen edhe kolegët Adelina Rista dhe Anduel Xhindi, të cilëve i uroj suksese si deputetë të Kuvendit të Shqipërisë”,- shkruan Celibashi në Facebook.

Ministri Celibashi deklaron gjithashtu se, Adelina Rista dhe Anduel Xhindi do të jenë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë për qarkun e Fierit.