Bulqizë, kriminelët dhunojnë nënën dhe fëmijën 13-vjeçar

43

skene-krimi-mos-kalo1Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku familja Gjeka është grabitur dhe dhunuar nga kriminelë me maska në kokë dhe të armatosur.

Sipas policisë në familjen Gjeka në Bulqizë kanë hyrë dy persona të maskuar dhe të armatosur të cilët kanë dhunuar anëtarët e familjes dhe kanë grabitur banesën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:00 të mëngjesit në lagjen “Gjeologu”.

Dy grabitësit sipas rrëfimit të familjarëve kanë hyrë nga dritarja në dhomën e gjumit të banesës dhe kanë dhunuar një grua. Në momentin e grabitjes kryefamiljari Gëzim Gjeka ndodhej në emigracion. Ndërkohë fëmija 13-vjeçar i familjes rrëfen ngjarjen për News 24. Ai tregon se grabitësit kanë hyrë në dhomën e gjumit dhe i kanë hedhur sprait në sy bashkëshortes së Gezim Gjekës. I mituri tregon se është goditur me lopatë në kokë nga grabitësit.

“ Ata hynë nga dritarja te dhoma e gjumit të mamit pasi kanë kontrolluar aty për lekë hapën derën dhe erdhën te dhoma tjetër. Ne nuk i njohëm sepse ata kishin çorape në kokë dhe doreza. Ata i hodhëm mamit sprait në sy dhe e goditën, i doli edhe pak gjak. Donin të na qëronin edhe ne. Mua më ranë me lopatë apo levë nuk e di se çfarë ishte dhe më pas shkuan të qëllonin motrën por unë dola nga dritarja dhe ata nuk e prekën motrën.”- rrëfen 13-vjeçari F.Gjeka. Ai tregon se policia është njoftuar nga fqinjët. Në momentin e ngjarjes në banesë ndodheshin nëna dhe tre fëmijët më i madhi 13-vjeç. I mituri tregon se nuk e di se kush mund ta ketë kryer grabitjen pasi në lagje sipas tij ka shumë hajdutë.