Autoriteti Civil bën njoftimin e rëndësishëm, anulime të fluturimeve

Greva 24-orëshe e pilotëve, teknikëve dhe asistentëve të 3 kompanive ajërore Blue Panorama dhe Blue Air do të sjellë vonesa dhe anulime të fluturimeve që ishin parashikuar ditën e sotme. Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar i bën apel të gjithë pasagjerëve që do të udhëtojnë sot për të shmangur pritjet e gjata që të kontrollojnë More...

by albaniaplus | Published 9 muaj ago
By albaniaplus On E premte, 17 Maj, 2019
0 Comments

Jonida Maliqi kaloi në finalen e Eurovizion dhe konkuron e dyta

Këngëtarja Jonida Maliqi u kualifikua në finalen e Festivalit Europian të Këngës në Tel Aviv. Me këngën “Ktheju Tokës”, ajo përfaqësoi këtë të enjte Shqipërinë në këtë ngjarje të rëndësishme More...

By albaniaplus On E enjte, 25 Prill, 2019
0 Comments

Facebook gati për supergjobën

Agjencia qeveritare amerikane heton mbi shkeljen e mundshme të një marrëveshjeje të 2011 që garantonte privatësinë e përdoruesve, pas skandalit të Cambridge Analytica, që ka patur akses në 87 milionë More...

By albaniaplus On E hënë, 18 Mars, 2019
0 Comments

Banorët e Mirditës protestë kundër HEC-eve

Ata kundërshtojnë vendimin duke argumentuar se, këto projekte dëmtojnë rëndë natyrën dhe të gjithë ekosistemin e kësaj zone. Sipas banorëve, vendimet për ndërtimin e HEC-eve janë marrë dhe nënshkruar More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Dhjetor, 2018
0 Comments

Qeveria gjermane hap portat e migracionit

Punëtorë në rrënojat e një pallati të shembur në Nyagatare, Ruandë. (Mark Darrough, Ap/Lapresse) Gjermania synon të lehtësojë imigrimin për fuqinë punëtore të kualifikuar dhe të rregullojë qëndrimin More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama: Vitin e ri akademik tarifat në varësi të notave

Kryeministri Rama flet per piken e pare te tarifave. Kete vit ne janar nuk do te paguhet tarifa per te gjithe, me 4 dhe 10 ndersa per vitin e ri akademik do te kete shkallezim meritokratik. Në janar askush nga More...

By albaniaplus On E martë, 18 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët nuk ndalin protesten, bllokojnë rrugën

Studentët do të mblidhen sërish sot për të protestuar për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Gazetarët informojnë se pritet të ketë një përshkallëzim të protestave me bllokimin e rrugëve nga ora More...

By albaniaplus On E hënë, 17 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët bllokojnë kryqëzimin e 21 Dhjetorit dhe marshojn drejt kryeministrisë

Studentët kanë bllokuar për disa minuta kryqëzimin e 21 Dhjetorit në Tiranë. Më pas ata kanë vijuar marshimin drejt kryeministrisë. Bllokimi ndodhi rreth orës 10:30 dhe shkaktoi radhë të gjata të makinave More...

By albaniaplus On E hënë, 10 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama pranon rishikim të tarifave të konvikteve

Në komunikimin e tij në fb, Rama tha se studentët duhet të kërkojnë dhe rishikim të tarifës së konvikteve, jo vetëm Universiteteve. Rama u shpreh: Pse vetëm tarifat e shkollës, po tarifat e konvikteve? More...

By albaniaplus On E hënë, 10 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama, studentëve: Dialogu nuk është një akt martese me zor, por komunikim

Studentët prej 3-4 ditësh kanë dalë në një protestë dhe prej 3 ditësh u kam kërkuar që të ulemi dhe të diskutojmë. Nuk është bërë e mundur deri në këtë moment. E para herë në historinë e protestave More...