Princ Harry dhe Meghan në pritje të fëmijës së parë

71

Meghan, dukesha e Sussex, është në pritje të fëmijës së saj të parë me princin Harry. Lajmi është konfimuar nga familja mbretërore e Britanisë.

Në një deklaratë Pallati Kensington tha se foshnja pritet të vijë në jetë në pranverën e vitit 2019. Mbretëresha Elizabeta II do të jetë gjyshja e fëmijës.

Lajmi i bukur vjen pesë muaj pasi çifti u martua në një ceremoni në Windsor Castle.

Fëmija i ri do të jetë i kandidati i shtatë për fronin mbretëror.

Harry dhe Meghan ishin në Australi në turneun e tyre të parë jashtë shtetit si çift, kur lajmi filloi të përhapej në mediat sociale.