Braçe, Berishës: Mbi gjuhën dhe pushkën tënde do të bëhet Drejtësi

48

Erion-Brace1Deputeti socialist Erjon Braçe në një koment në FB i kujton Sali Berishës se ky vend ka rregulla dhe ligj dhe se, deti është pasuri publike e nuk mund të jetë pronë private as e Bashës as e familjes Berisha.

Braçe akuzon Berishën, se po kërcënon me gjuhën e mafies funksionarin e shtetit, Zyhdi Dajtin. Por, Braçe e siguron Berishën se mbi gjuhën dhe pushkën që ai përdor do të bëhet Drejtësi.

“Jo Sali Berisha! Deti i Vlores eshte deti i cdo shqiptari! Pallati i Lulezim Bashes ne detin e Vlores mund te jete pallati yt, pallati i tij, por jo i cdo shqiptari!

Ka rregulla e ligje ky vend! Shume kohe para se te lindje ti!

Ne cdo kohe, ne cdo rregjim deti ka qene nje pasuri publike, kurre nuk ka qene prone private, per me shume e familjeve Isufi, Basha apo edhe Berisha.

Ktheju vullnetarisht detin e Vlores qe ju ke marre shqiptareve Sali, ti dhe Luli yt! Ktheju detin! Kaq e thjeshte eshte! Ne ane tjeter, ti Sali Berisha je nje keqberes ordiner!
Nga me te poshtrit qe ka ky vend.

Kush je ti qe kercenon ne menyre publike me jete nje funksionar te shtetit!

Zyhdi Dajti the apo jo?
Po, ate permende dhe ai eshte nje funksionar i shtetit shqiptar.

Ti nuk ke gjuhe, por pushke.
Pushke nga ato te mafias.
Mafias qe vret funksionaret e shtetit!

Ti kriminel pak me pare i bere thirrje kujtdo te qelloje mbi te, mbi nje funksionar te shtetit ne detyre. Perse? Per te mbrojtur pallatin tend, te Lulezimit tend mu mbi detin e Vlores.

Sali Berisha boll ke vrare me gjuhen dhe pushken tende ne kete vend.

Nese Zyhdi Dajtit ne cilesine e funksionarit te shtetit i ndodh gje, autori i cdo akti ndaj tij dhe familjes se tij je ti. Po po, ti personalisht!

Gjuha e mafias duhet te ndeshkohet! Drejtesi do behet mbi gjuhen e pushken tende!!”,- deklaron deputeti socialist Erjon Braçe.