Berisha te Zonë e Lirë: Rama psikik bipolar dhe trafikant ikonash

51

Sali BerishaI ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arjan Canit, ish Kryeministri Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj kreut të qeverisë aktuale, Edi Rama.

Berisha deklaroi se situata në vend do të përkeqësohet, pasi kemi të bëjmë me një lider psikik, që vuan nga psikoza bipolare. Berisha akuzoi kreun e qeverisë se është marre me trafik ndërkombëtar ikonash dhe se gjatë qëndrimit të tij në Paris, po sipas Berishës, Rama shiste ikonat e vjedhura. Berisha vazhdon akuzat duke thënë se edhe policia franceze ishte në dijeni të këtij fakti dhe e kishte nën vëzhgim, por sipas tij bota ka njëfarë tolerance në lidhje me shitjen e veprave të vjedhura të artit.

(vijon)