Berisha: Rama i lidhur me bandat kriminale

50

berisha-fbIsh-kryeministri, Sali Berisha, ka lëshuar akuza të ashpra në drejtim qeverisë lidhur me vrasjen e dyfishtë në Kavajë. Në një reagim në rrjetin social facebook, ai thekson se qeveritarët për të zhdukur gjurmë të hershme të lidhjeve te tyre me krimin po i ekzekutojne me pritë shteterore ato.

“Te dashur miq, vrasjet, cdo dite maskat, cdo nate tritoli, trafiqet kane dominuar si kurre ndonjehere me pare javet e para te ketij viti. Krimi ne shtetin policor te Edi Rames eshte ne revansh te papermbajtur. Qeveritaret per te zhdukur gjurme te hershme te lidhjeve te tyre me krimin i ekzekutojne me prite shteterore ato. Policet, te shnderruar ne gjobvenes, nuk merren me me krimin dhe kriminelet, trafikantet apo maskat. Ne teresi per te gjitha keto akte nuk ka autor. Policia merret vetem me gjobvenie dhe mbledhjen e gjobave te vena ne kundershtim me ligjin per te plackitur pa maska qytetaret. Situata po degradon me shpejtesi çdo dite. Rama eshte i njohur boterisht per lidhjet e tij te gjithanshme me: “banden e rruges se Kavajes”, “banden e Lushnjes”, “Hakmarrjen per Drejtesi” dhe disa te tjera me te cilat kur drejtonte Bashkine lante para, rrembente prona por edhe kuti votimi. Po shkojme drejt pasigurise se plote dhe kaosit!” përfundon Berisha.