Grabitën pikën e karburantit në Gramsh, “Autostrada” prangos 5 autorët

Share This
Tags

pranga-arrestimArrestohen autorët e grabitjes së karburantit ne aksin rrugor Rrogozhine-Lushnje. Në një hark kohor të shkurtër, policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Autostrada”, duke bërë të mundur arrestimin e 5 autorëve të grabitjes . Në pranga kanë rënë shtetasit, Eliot dhe Shkëlqim Biçaku, Feruz dhe Festim Goriçi dhe Vasil Ciko.

5 personat e mësipërm dyshohet se kanë grabitur gjate oreve te nates një pikë karburanti ne aksin rrugor Rrogozhine-Lushnje prane fshatit Gramsh, ku punonjesi i turnit te trete, perveç dhunes fizike te usshtruar ndaj tij, eshte goditur edhe me kaçavide, ku per pasoje i eshte dashur mjekim prane spitalit te Lushnjes.

Kjo eshte grabitja e katert per kete vit qe kryhet nga persona te maskuar, ku ne dy raste pikat e karburantit dhe punonjesit e tyre jane sulmuar gjate oreve te nates.

Dy vite me pare ne kete qytet nje roje karburanti ka mbetur i vdekur pas sulmit te ushtruar ndaj tij prej dy personave, te cilet ekzekutuan ne afersi te Kavajes edhe drejtuesin e automjetit taksi me te cilin po udhetonin.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>