Modelja e “Playboy” gjendet e vdekur në vaskë

55

cassandra-lynn_420c00faBukuroshja e “Playboy”, Cassandra Lynn është gjetur e pajetë në vaskën e shtëpisë së saj në Los Angeles. Modelja 34-vjeçare dyshohet se ka marrë një overdozë droge dhe për pasojë ka humbur jetën.

Autoritetet po hetojnë ngjarjen e rëndë, ndërkohë që kanë përdorur edhe rrjetet sociale për të verifikuar nëse modelja ka dashur të vetëvritet, apo e ka tepruar aksidentalisht me drogën.

Cassandra Lynn ishte në kopertinën e revistës për meshkuj “Playboy” në shkurt të vitit 2006, me pseudonimin “Butterfly”, për shkak të pesë fluturave tatuazh që kishte në trup.