Berisha, pas shpërthimit në Pogradec: Rama-Meta lidhje me krimin e organizuar

54

berisha-fbIsh Kryeministri Berisha ka reaguar pas shpërthimit me granatë në derën e kreut të PD-së Pogradec, Luan Lipo. Berisha akuzon qeverinë Rama-Meta për lidhje me krimin e organizuar dhe deklaroi se kjo klimë terroriste ndaj opozitës inkurajohet nga pushteti.

“Të dashur miq, mbrëmë natën vonë, një dorë e zezë terroriste vendosi një granatë të fuqishme në pragun e derës së shtëpisë të kryetarit të PD të Pogradecit.

Shpërthimi i fuqishëm i granatës shkaktoi tronditje shokuese te fëmijët dhe bashkëshortja e z. Luan Lipo dhe banorët perreth. Ky shpërthim shokues i stampës terroriste ndodh në klimën e urrejtjes që mbjell çdo orë dhe çdo ditë ndaj opozitës dhe drejtuesve të saj kryekreu Edi Rama. Ai dëshmon lidhjet e fuqishme të Rames dhe qeverisë Rama-Meta me krimin, lidhje që qëndrojnë në themel të degradimit me shpejtësi të rendit publik dhe sigurisë në vend, rritjes marramendëse të kriminalitetit dhe trafiqeve kriminale.

Duke shprehur solidaritetin tim të plotë me kryetarin e PD, Luan Lipo, fëmijët dhe familjen e tij dhe me të gjithë demokratet e Pogradecit dhe dënuar me ashpërsinë më të madhe këtë akt terrorist, bëj thirrje organeve të drejtësisë të bëjnë çdo gjë për hetim të paanshëm dhe vendosjen para ligjit të autorëve dhe organizatorëve të ketij akti tejet të rendë”, shkruan Berisha.