Berisha fton popullin në protestë: Bijtë meritojnë fatin e etërve barbarë

61

berisha-hoxha1Sali Berisha ka bërë statusin e mbrëmjes në Facebook ku ka folur për nismën e PD-së për të dalë në protestë më 20 shkurt. Ai bën apel mbështetësve që të dalin në rrugë për mashtrimet e kësaj mazhorance duke thënë se “bijtë meritojnë fatin e etërve të tyre barbarë”.

Më poshtë postimi i Berishës

20 shkurti, fillimi i sezonit te protestave me te fuqishme ne historine e vendit!
20 shkurti, dita e permbysjes se shtatores te diktatorit barbar dhe busteve te gjalla te bllokmeneve hoxhist, fillimi i protestave per fundin e regjimit te neobllokmeneve qe erdhen ne pushtet duke premtuar krijimin e 300 mije vende pune dhe shkaterruan e po shkaterrojne dhjetera mijera vende pune, premtuan sherbim shendetesor falas, legalizime falas por mashtruan dhe vetem mashtruan. Premtuan ulje te taksave per 97 % te shqiptareve, ulje te cmimeve per te gjithe qytetaret dhe rriten taksat dhe çmimet per te gjithe shqiptaret, premtuan heqje te TVSH-se per ushqimet dhe energjine dhe vendosen faturen aforfe duke detyruar qindra mijera familje te paguajne 2.5 here me shume per energjine sesa kryeministri dhe ministrat e vendit.

Protesta, ngadhenjimi i qytetareve te mashtruar, qytetareve qe çdo dite varferohen dhe humbasin vendet e punes. Bijte meritojne fatin e eterve te tyre barbare! Miq, te gjithe ne proteste!! sb