Berisha dhunon sërish Kushtetutën Shqiptare, pranon se ka përgjuar Ramën opozitën dhe familjarët e tyre

49

HOMAZHE-PER-21-JANARINDeputeti Sali Berisha në një komunikim në FB ka bërë të ditur, se ka shkelur të gjitha ligjet në fuqi në funksionin e Kryeministrit duke përgjuar Kryetarin e opozitës socialiste Edi Rama, deputetë opozitarë dhe familjarët e tyre.  Veprime këto, të cilat e kalojnë çdo përmasë ligjore duke u shndërruar në një kërcënim serioz për liritë dhe të drejtat themelore në vend.

Pas ngjarjeve të ripërsëritura me synim sistematik mohimin dhe shkatërrimin e elementit opozitar në vend, si dhunimet opozitare të 26 majit 1996 dhe vrasjeve opozitare të bulevardit më 21 janar 2011, duket se mendja e sëmurë e ish Kryeministrit të ndëshkuar me votë plebishitare më 23 qershor, vazhdon  të jetë aktive duke përdhosur çdo nen të Kushtetutës Shqiptare.

Më poshtë teksti i plotë që ka publikuar Berisha në rrjetin social Facebook:

Te dashur miq, keto dite, ne nje akt tjeter hakmarrjeje dhe denimi kolektiv, Rama shkriu policine kriminale qe merrej me hetimin e krimit ekonomik, e cila me hetimet, teknikat dhe pergjimet e saj ka vendosur para ligjit qindra trafikante, bandite, kontrabandiste por dhe qindra zyrtare te korruptuar te maxhorances tone. Kjo polici kishte te gjitha pergjimet e komunikimeve elektronike te kryera nga organet tona dhe partneret tane, te anetareve dhe boseve te bandave kriminale te Hakmarrjes per Drejtesi, Bandes se Lushnjes apo Durresit, ne te cilat lakohej dhe implikohej edhe direkt emri i Rames. Njesia kishte dhe dokumenta dhe pergjime te shumta per ministra, deputete aktual te PS, familjare te tyre te implikuar ne larje parash te pista, kontrabande, trafik droge etj

Shkak tjeter madhor i denimit kolektiv te oficereve te policise kriminale eshte se ata ligji i ngarkon per luften kunder korrupsionit te qeverise dhe administrates publike. Rama dhe ministrat e tij, ne nje muaj po bejne baterdine me investime pa tender dhe me prokurim direkt, natyrisht eshte kjo polici qe duhet te hetoje aktet kleptokratike te Rames dhe Ekipit te tij ndaj dhe me urgjence duhet zevendesuar me militante te tipit Didi qe per Ramen nuk njohin ligjin.

Si pretekst per shkrirjen e policise kriminale Rama perdori nje pergjim ne te cilin dy oficere te policise kriminale ishin shprehur se operacioni i policise kunder lojrave te fatit motivohej fund e krye nga vendosmeria e Rames per te krijuar monopolin ne kete fushe per vellaçkon e tij te rilindur nga SHBA dhe Hakmarrjen per Drejtesi. Ketij i thone zemerim! Vrapim drejt kleptokracise! sb