Berisha dhe Basha largohen kokëulur, protestuesit i përzunë

77
Foto nga Armando Babani
Foto nga Armando Babani

Ndërkohë që protestat vazhdonin përpara Kryeministrisë, shfaqet ish Kryeministri Sali Berisha dhe Kreu i PD-së Lulzim Basha mes protestuesve. Basha deklaroi para protestuesve, se jemi këtu për t’i thënë jo armëve kimike dhe jo transparencës. Ndërkohë Berisha kishte ngritur dy gishtat lart duke përshëndetur protestuesit.

Por, reagimi i qytetarëve ka qenë tërësisht i kundërt, nga çfarë prisnin dy liderët. Qytetarët i janë drejtuar Berishës me fjalët ‘Largohu’ ‘Mos politizoni protestën’ dhe paralelisht fjalët janë shoqëruar me fërshëllima kundër të dyve dhe me gishtat drejtuar poshtë në shenjë humbjeje.

Kamerat e News 24 kanë fokusuar Bashën teksa po replikonte ashpër me një qytetar dhe u largua i acaruar ndërkohë që Berisha po largohej me kokën poshtë.