Basha shpallet ‘Qytetar Nderi i Prishtinës’

60

lulzim-bashaKryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, u nderua sot me titullin “Qytetar Nderi i Komunës së Prishtinës”. Për nderimin e kryebashkiakut të Tiranës Lulzim Basha është përzgjedhur Dita  e Çlirimit të Prishtinës.

Kryebashkiaku Basha është pritur sot nga kryetari i komunës së Prishtinës Isa Mustafa ndërsa ka vendosur edhe një kurorë me lule në varrin e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rrugova si dhe në bustin e Dëshmorit të Kombit, Zahir Pajaziti.

Basha do të udhëtojë edhe drejt Prekazit ku do të zhvillojë homazhe në nderim të komandantit legjendar, Adem Jashari dhe familjes së tij/Kohanet/