Basha: Rama xheloz për projektet europiane të Bashkisë

52

Bulevardi-i-riKryetari i PD-së, njëkohësisht dhe Kryebashkiak i Tiranës ka reaguar në lidhje me deklarimin e Kryeministrit të vendit Rama, dje në emisionin ‘Opinion’, mbi projektin e bulevardit të ri.

Edi Rama prodhon xhelozi kur shikon se projektet publike të Bashkisë janë me përmasa evropiane, siç është bulevardi i ri. Siguroj se edhe Rama do të respektohet si qytetar”,- ka thënë Basha gjatë një përurimi.

Gjatë intervistës së tij në ‘Opinion’ Rama deklaroi se projekti do rishikohet në konsultim me Bashkinë dhe se e mirëpriste konsensusin në lidhje më këtë pikë.