Arvizu: Trishtim për ikjen nga kjo jetë të Olldashit

56

aleksander-arvizuAmbasadori i SHBA-ve në Tiranë Aleksandër Arvizu nëpërmjet një deklarate shpreh trishtimin e tij, për ikjen nga kjo jetë të deputetit Sokol Olldashi dhe i shpreh gjithashtu ngushëllimet familjes, miqve dhe mbështetësve të tij.

Mesazhi i Ambasadorit Arvizu:

“U trishtova shumë kur mora vesh se Sokoli ndërroi jetë.  Kam qenë me fat që pata mundësinë ta njihja gjatë kohës sime në Shqipëri, dhe do ta kujtoj gjithnjë si dikë që e donte shumë Shqipërinë dhe dëshironte që ta bënte vendin e tij një vend më të mirë, për të gjithë.

Kur e takova për drekë disa javë më parë, më tregoi sa shumë e shijonte mundësinë për të kaluar më shumë kohë me familjen e tij.  Më tregoi për planet që kishte për të vizituar Shtetet e Bashkuara në pranverë dhe unë i thashë se do e prisja me kënaqësi takimin me të në anën tjetër të Atlantikut. Mendimet dhe lutjet e mia më të ndjera dhe të kolegëve të mi të Ambasadës Amerikane janë me familjen, miqtë dhe mbështetësit e tij në këtë kohë të vështirë.”