Aksident rrugor në komunën Ballagat, 6 të plagosur

53

aksidentNjë aksident me pasojë plagosjen e 6 personave ka ndodhur paraditen e sotme në akin rrugor Lushnjë-Ballagat.

Dy automjete me targa LU 0666 B dhe LU 2847 C janë përplasur me njëra tjetrin dhe për pasojë janë plagosur rëndë dy drejtuesit e mjeteve Sherbet Tërbuni dhe Sherbet Greca si dhe 4 pasagjerët.

Menjëherë të plagosurit, janë dërguar me urgjencë në spital dhe sipas mjekëve gjendja shëndetësore e dy drejtuesve është e rëndë. Ndërsa mësohet se pasagjerët janë larguar pasi kanë marrë mjekimin e nevojshëm.

Dyshohet se shkak për aksidentit është shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonin dy mjetet ndërkohë që policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.