Aksident rrugor pranë Ministrisë së Arsimit, një i vdekur dhe një i plagosur

46

policia...Mëngjesi i sotëm ka shënuar një tjetër aksident të rëndë në Kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur pranë Ministrisë së Arsimit dhe raportohet se shtetasi Berti. M, rreth 40 vjeç ka humbur jetën, ndërsa shtetasi Ilmi. Q rreth 42 vjeç ka mbetur i plagosur, si pasojë e përplasjes së fuqishme të të dy mjeteve.

Polica e cila ka mbërritur menjëherë në vendngjarje bën të ditur se dyshohet që shkak i aksidentit të jetë bërë shpejtësia tej normave të lejuara me të cilën po lëviznin të dy automjetet.