Edi Rama, Personazhi i Vitit 2013

61

personazh2013Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e  pervitshme te organizuar nga Top Channel ne faqen e tij te internetit.

Eshte kryeministri i vendit Edi Rama, personazhi i Vitit 2013, me i votuari nga publiku, ne anketen e  pervitshme te organizuar nga Top Channel ne faqen e tij te internetit.

Ne vend te dyte, Elhaida Dani, kengetarja nga Shkodra, e cila triumfoi ne spektaklin The Voice of Italy, duke u shpallur si zeri me i mire i Italise ne 2013-en.

Te tretet ne renditje tek  me te votuarit, Protestuesit. Te gjithe ata qe i thane “Jo!” importit te plehrave dhe demontimit te armeve kimike ne vend.

Kryeministri Rama kryeson i shkeputur ne renditje, nderkohe qe vendi i dyte dhe vendi i trete jane ndare nga vetem kater vota. Peseshen e pare e ploteson Pal Ndoka, personi i cili denoncoi skandalin ne drejtesi nepermjet emisionit fiks fare. Ne dhjeteshen e pare, ndodhen edhe Shpend Ahmeti e Mimoza Kusari Lila, dy riste e politikes kosovare te ketij viti. I nenti ish-deputeti Sokol Olldashi, i cili kryeson mes te djathteve. Ish kryeministri Berisha renditet i 12-ti, vetem pak vota me pak se ambasadori amerikan Arvizu, por gjithsesi siper kryetarit aktual te PD, Lulzim Basha.

Renditja e plote e fazes finale:

1    Edi Rama
2    Elhaida Dani
3    Protestuesit
4    Adnan Januzaj
5    Pal Ndoka
6    Saimir Tahiri
7    Shpend Ahmeti
8    Mimoza Kusari Lila
9    Sokol Olldashi
10    Rexhep Qosja
11    Alexander Arvizu
12    Sali Berisha
13    Saimir Pirgu
14    Albin Kurti
15    Lulzim Basha
16    Ilir Meta
17    Lorik Cana
18    Ermonela Jaho
19    Vlorent Xhafaj
20    Luljeta Lleshanaku

Edhe ne kete kete vit te nente, pjesemarrja ne anketen e kthyer tashme ne tradite, ka qene shume e larte.
/ Top Channel