Publikuar Ne: 22 Janar 2014
80 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Rama-Topi darkojnë së bashku

rama-topiKryeministri Edi Rama është duke darkuar me kreun e Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi në një restorant të Tiranës. Rama ka shkuar në restorant i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ndërsa Topi shoqërohet nga Sali Shehu dhe Daut Gumeni.

Përpara zgjedhjeve të qershorit ishte përfolur për një bashkëpunim mes socialistëve dhe FRD.

Megjithatë partia e ish- presidentit doli e vetme në garën zgjedhore.

Pas zgjedhjeve, mes socialistëve dhe FRD pati bashkëpunim në zgjedhjet e pjesshme të Korçës pas dorëheqjes së Niko Peleshit si kryebashkiak.

Një nga zyrtarët e FRD, Bedri Blloshmi u emërua nga qeveria e majtë si drejtor i Institutit të ish- të Përndjekurve Politikë.

81 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok