Publikuar Ne: 21 Janar 2014
36 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Basha: Atentati ndaj Fredo Berberit, akt terrorist

Lulzim-Basha-PD-deklaron1-565x413Kreu i PD, Lulzim Basha, ka vizituar në ambientet e Spitalit Ushtarak kryetarin e komunës Qendër në Vlorë, Fredo Berberi, i cili mbeti i plagosur dje pas shpërthimit të makinës së tij me eksploziv, në qendër të Vlorës. Në fjalën e tij, Basha e cilësoi ngjarjen si një atentat të tipit terrorist, duke shprehur solidaritet dhe mbështetje për Fredo Berberin dhe familjarët e tij.

“Dënoj në formën më të prerë dhe të ashpër këtë akt kriminal që ka goditur një banor të komunës Qendër dhe një personalitet të opozitës shqiptare, i cili bëhet shënjestra e dytë brenda pak javësh, pas një tentative të tillë ndaj kreut të Partisë Demokratike në Pogradec. Ftoj institucionet që të mobilizohen për zbardhjen dhe vënien para përgjegjësive të personave shkaktarë, pasi ky është rasti i katërt brenda një kohe të shkurtër”, tha Basha.

37 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok