Zyrtare: Christian Benteke lojtari i Liverpool

54

Zyrtare: Christian Benteke lojtari i Liverpool. 

Benteke u zyrtarizua sot ne klubin e tij te ri te Liverpool. Ai u transferua nga Aston Villa tek Liverpool per 32.500.000 paund. Ai ka nenshkruar kontrate 5-vjecare me Liverpool dhe do te perfitoje 140.000 paund ne jave. Keshtu Christian Benteke eshte bere lojtari me i shtrenjte Belg ndonjehere me 32.5 milion funta, 500 mijë me shume se Eden Hazard(32 mln).benteke