Zjarr në një lokal në zonën e Ish-Bllokut në Tiranë

77

zjarri1-280x200Një lokal është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet.

Mësohet se një lokal pranë fakultetit të drejtësisë ka marrë zjarr në rrethana ende të panjohura.

Sipas informacioneve zjarri ka përfshirë katin e parë dhe të dytë të ndërtesë ku ndodhej lokali duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar 6 zjarrëfikëse të cilat kanë bërë të mundur neutralizimin dhe shuarjen e flakëve.

Nuk dihen ende arsyet e rënies së flakëve por policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes