Zbulohen Direktivat e fshehta të Berishës: Urdhërohet baza të kërkojë rikandidimin e tij

62

sali-berisha-2011-5-19-14-1-48Gazeta Dita ka publikuar sot një burim konfidencial brenda qeverisë, i cili ka arritur të zbardh 7 direktivat, që janë shpërndarë me urdhër të Berishës menjëherë pas dorëheqjes së tij.

1-Të shpërndahen informacione të rreme për ‘kontakte mes Berishës dhe Metës’

2-Të bllokohen llogaritë e biznesmenëve që kanë mbështetur PS, që të mos ketë likuiditet               për paga, sa më shumë prej tyre të çohen në prokurori për pastrim parash.

3-Të mbushet arka e PD se është bosh.

4-Të goditen njerëzit e Jozefina Topallit e Rodvan Bodes.

5- Të goditen bizneset dhe individët në Bulqizë që mbështeten PS e LSI

6-Të kërkohet nga baza rikandidim i Sali Berishes.

7-  Prej shtatorit e tutje, jepen orientime për ta çuar vendin në kaos ekonomik – qëllimi: për dy vjet zgjedhje të parakoheshme.

(vijon)

Për më tepër lexoni në gazeta Dita.