Vritet me mjete të mprehta një 60-vjeçare

49

policiaNjë ngjarje e rëndë është shënuar sot në qytetin e Durrësit, në lagjen nr.4, ku një grua është gjetur e vdekur brenda një garazhi, jashtë makinës së saj.

Sipas burimeve të policisë, viktima është e moshës 60-vjeçe, e identifikuar si Fatmira Dede, nëna e Ervis Dedës, i vrarë gjatë një atentati tek “Shkëmbi i Kavajës”, në qershor të vitit 2012.

Viktima fillimisht është gjetur nga një banor i pallatit, i cili ka shkuar në garazh për të nxjerrë automjetin e tij. Më pas është njoftuar policia, e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje bashkë me një grup ekspertësh të Prokurorisë së Durrësit.

Pas hetimeve paraprake, ekspertët konfirmuan se gruaja është vrarë me mjete të mprehta. Sipas grupit hetimor, dyshohet se vrasja mund të jetë bërë për motive hakmarrjeje, por nuk përjashtohen edhe konfliktet e pazgjidhura pas vrasjes së djalit, në drejtim të bizneseve të tij.

Dëshmitarë nga vendngjarja, bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur gjatë kthimit të saj në banesë dhe dyshohet se personat, të cilët më pas e kanë vrarë, e kanë ndjekur atë deri në parkimin e automjetit.

Sipas dëshmive 60-vjeçarja i ka rënë borisë së makinës për rreth 15 minuta. Policia ndërkohë po merr në pyetje të afërm dhe fqinjët e 60-vjeçares.