Vlorë, dy persona humbin jetën në aksidente të ndryshme

49

policia...Dy persona kanë humbur jetën në Vlorë, në dy aksidente të ndryshme.

Policia ka bërë të ditur se fillimisht, Mirjana Demaj 67 vjeç ka gjetur vdekjen në lagjen “Çole”, pasi është përplasur nga një makinë, por ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes. Ndërkohë trupi i pajetë i 32-vjeçarit Armando Driza është gjetur pranë një kabine elektrike. Dyshohet se 32-vjeçari ka rënë në kontakt me koretin dhe për pasojë ka humbur jetën.

Të dy viktimat janë në morgun e spitalit rajonal të Vlorës në pritje të ekspertizës, pasi për shkak të arrestimit të mjekut ligjor të qytetit pritet ardhja e një mjeku nga Fieri për ekspertimin e dy kufomave.