Vdes 15-vjeçari shqiptar i plagosur 6 ditë më parë në SHBA

50

NdojiNjë 15-vjeçar, i cili u qëllua me plumb me plumb në kokë para gjashtë ditësh ndërroi jetë dje në spital. Kristjan Ndoji, i cili jetonte në Connecticut të SHBA-ve kërcënohej herë pas herë nga disa bashkëmoshatarë lidhur me një vajzë.

Mirëpo të shtunën e javës së kaluar, Ndoji u sulmua nga disa bashkëmoshatarë dhe qëllua me pistoletë në këmbë dhe kokë. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe gjashtë ditë qëndroi në gjendje koma. Ai është përshkruar si një nxënës i buzëqeshur dhe aspak agresiv.

Miqtë dhe komuniteti ku ai jetonte kishin hapur një llogari në internet, ku njerëzit mund të transferonin para për të ndihmuar në rikuperimin e Ndojit.

Policia ende nuk i ka identifikuar autorët e kësaj ngjarjeje, por hetimet janë përqendruar në pistën e sherrin banal mes të rinjve.