Vasili: LSI mbështet Policinë e Shtetit

53

Nenkryetari-i-LSI-se-Petrit-VasiliKryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nepermjet nje konference per shtyp te dhene te shtunen, ka shprehur qëndrimin e këtij subjekti politik mbi akuzat ndaj Policisë së Shtetit dhe ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Ai ka kerkuar qe t’i jepet fund akuzave ndaj Policise se Shtetit, qe, sipas tij, “eshte ne sherbim te qytetareve”. “Opozita nuk duhet ta shohe veten te ndare nga Shqiperia e perbashket”, tha ai. Vasili u shpreh se “rendi publik duhet te funksionoje per te gjithe njelloj”.
“LSI mbështet Policinë e Shtetit dhe ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri, për punën që bëjnë cdo ditë për sigurinë e jetës së qytetari”, theksoi Vasili, duke dënuar akuzat e opozitës ndaj policisë.