Tiranë, shpërthen automjeti, plagoset një person

51

Makina e shperthyerNjë person ka mbetur i plagosur gjatë shpërthimit të një automjeti të parkuar pranë një banese. Ngjarja është regjistruar në orët e mbrëmjes së sotme, pranë zonës së Pularisë në Vaqarr, ndërsa shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta.

I plagosuri është transportuar në spital dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia, e cila paraprakisht bën me dije se shpërthimi mund të jetë shkaktuar me tritol.