Tajlandë, rrëzohet avioni, 44 të vdekur

46

bali_indonesia_aereoplano_01Të paktën 44 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e rrëzimit të aeroplanit, kanë njoftuar zyrtarët në Tajlandë.

Rrëzimi ka ndodhur pasi aeroplani kishte planifikuar të ulej dhe shkak është bërë moti i keq.

Rrëzimi ma ndodhur në lumin Mekong, në një zonë afër kufirit tajlandezo-kamboxhian.