Heidi Lushtaku, shqiptarja që po shkëlqen në Azi

62

lishtakuShqiptaro-zvicerania Heidi Lushtaku, 23 vjeç nga Cugy frankofon i Zvicrës, është një ndër femrat më seksi shqiptare, e cila suksesin e saj në botën e modës e ka shtrirë në vendet aziatike. Ajo ka bërë të ditur për albinfo, se ka realizuar shumë projekte për dy muajt që ka qëndruar në Bangkok të Tajlandës.

Pas suksesit në garën e bukurisë “Miss Zvicra 2013”, Heidi Lushtaku po shpërthen në botën aziatike të modelimit. Ajo asnjëherë nuk e ka mohuar prejardhjen e saj, pasi ndihet krenare për këtë pjesë. Edhe pse është rritur dhe shkolluar në Zvicër ajo nuk mohon vendlindjen e saj, Kosovën.

“Kam pasur frikë se nuk do të kem sukses, por përkundrazi ka qenë eksperiencë shumë e mirë dhe mendoj se tashmë i kam hapur dyert vetes si modele profesioniste në botën e modës“, thotë Lushtaku.