Shoqërohet 41-vjeçari, kundërshtoi me dhunë dy punonjës policie

61

policiaNjë person ka kundërshtuar me dhunë dy punonjës policie në kryqëzimin pranë ushtarit të panjohur. Ngjarja është shënuar pasditen e sotme, kur shtetasi Bedri.O 41 vjeç nga Kukësi, i cili udhëtonte me makinën e tij BMW seria 7 me targë AA 193 FE, ngjyrë e zezë, është ndaluar nga autopatrulla njësia “Shqiponja” për shkelje të sinjalistikës rrugore, duke kaluar kryqëzimin me semafor të kuq.

Menjëherë 41-vjeçari ka dalë nga makina dhe ka kundërshtuar me dhunë dy punonjësit e policisë. Drejtuesi i mjetit aktualisht ndodhet i shoqëruar në komisariatin numër 1, aty ku dhe dy punonjësit e “Shqiponjave” kanë bërë kallëzimin penal.