Shkodër, sherri mes nxënësve përfundon me të shtëna armësh

57

NXENES_12Një sherr mes disa adoleshentëve në Shkollën e Mesme të Bashkuar, në Vaun e Dejës, Shkodër, për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi.

17-vjeçari, Gjovalin Doda, pas një sherri me shokët e klasës, është larguar për në shtëpi dhe ka marrë armën.

Doda është kthyer me armën në dorë dhe ka filluar të qëllojë në drejtim të moshatarëve, në oborrin e shkollës, por fatmirësisht  nga të shtënat nuk është lënduar asnjë person.

Policia e Shkodrës njofton se ka arrestuar 17-vjeçarin Doda dhe se po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.