SHBA, Rama takim me Bill dhe Hilari Klinton

59

24-shtator-Rama-Clinton-Thaci-1024x768Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë qëndrimit të tij në Amerikë është takuar edhe me ish presidentin Bill Klinton dhe gruan e tij Hilari Klinton. Rama deklaron në profilin e tij në rrjetin social Facebook, se ka zhvilluar një takim emocionues me dy miq të mëdhenj të Shqipërisë.

“Mengjez i bukur ne New York. Bisede e ngrohte me Sekretaren Klinton,takim emocionues me Presidentin Klinton.Dy miq te medhenj te Shqiperise”,- shkruan Rama.

Kryeministri Rama është takuar edhe me homologun kosovar Hashim Thaçi ku projektet e përbashkëta me interes reciprok, për të dy shtetet ishin dhe fokusi i bisedimeve.

 

.