Sekuestrohen në Fier 3.5 kg heroinë

68

kanabisPolicia e Fierit ka arrestuar mëngjesin e sotëm një 37-vjeçar nga Durrësi pasi gjatë një kontrolli që policia bëri në automjetin e tij tip “Benz”, gjeti 3.5 kg heroinë.

Makina, në të cilën u gjet heroina u ndalua në vendin e quajtur Mbrostar, tek Ura e Fierit.

Sipas burimeve të policisë është arrestuar shtetasi Mariglen Aliaj, banues në Durrës, i cili u shoqërua për në rajonin e policisë së Fierit. Ndërkohë që policia është ende duke punuar për të zbuluar prejardhjen dhe destinacionin e lëndës narkotike.