Schumacher në “gjendje të qëndrueshme”

43

schumakerMichael Schumacher, piloti më i suksesshëm në historinë e Formula 1, është në qendre të qëndrueshme, por ende në kushte kritike për jetën.

Menaxheri i tij, Sabine Kehm tha se, gjendja e tij po monitorohet por tha se nuk dëshironte të komentonte mbi thashethemet për gjendjen e tij.

Schumacher ndodhet në gjendjeje kome në Grenoble, pas dëmtimeve që mori në Alpet e Francës të dielën kur po bënte ski.

Doktorët thonë se ai ka treguar shenja përmirësimi, por theksojnë se ai ende nuk ka dalë nga gjendja e rrezikut.

Vetë doktorët nuk kanë dhënë asnjë informacion të ri që prej të mërkurës.

Doktorët thonë se nuk mund të japin parashikim për gjendjen në të cilën ndodhet Schumi. Por, është e mundur që dikush të kalojë disa janë në koma dhe më pas të shërohet plotësisht.

Ish-kampioni i F1, që mbush 45 vjeç më 3 janar u tërhoq për herë të dytë nga ky sport në vitin 2012. Ai ka fituar 7 tituj kampionë në 19 vite karrierë.