Sarandë: Policia ndalon dy trafikantët e kërkuar

51

policiaPolicia e Sarandës njoftoi sot se dy trafikantë të shpallur në kërkim prej 24 orës u ndaluan, pasi një ditë më parë tentuan të kalojnë drejt Greqisë 147 kg marijuanë. I njëjti burim tha se lënda narkotike u bllokuan pranë kufirin shqiptaro-grek, në vendin e quajtur “Lëmi i Gurtë”.

“Gjatë aksioni u bllokua në cilësinë e provës materiale një automjet tip “Benz”, me targa anlgeze K216YEL”, tha policia, ndërsa shtoi se për dy të ndaluarit, T. S. dhe R. H, përkatësisht 32 e 34 vjeç, që të dy të lindur në Sarandës, tashmë ka nisur një procedurë ligjore për paraburgimin e tyre.