Sampdoria-Juventus, gjëndje e tensionuar para ndeshjes

51

sampdoria-juventusJashtë fushës, Seria A regjistroi një nisje për të turpshme, ndërsa përplasjet midis tifozëve lanë të plagosur dy persona përpara ndeshjes Sampdoria-Juventus, teksa në “Bentegodi” të Veronës u regjistruan incidente të tjera.

Më Xhenova, përpara takimit të mbrëmjes, një grup tifozësh të Sampdorias e panë veten përballë një grupi ultras juventinë.

Policia arriti të shmangte përballjen, por nga të shtyrat dhe kaosin në turmë, dy mbështetës të skuadrës vendase mbetën lehtësisht të plagosur dhe u shoqëruan në spital.

Në Veronë, ndërsa Balotelli u prit në fushë me ovacione ironike dhe vërshëllima raciste, grupe të tifozëve të dy ekipeve u përballën, duke lëshuar ulëset e stadiumit dhe mjete të tjera të forta në sektorët e secilës tifozeri.