Rama darkë me ‘Të urtët”, mungon Mejdani dhe Pëllumbi

47

rama me te urtetKryeministri Edi Rama ka shtruar një darkë  me anëtarët e Këshillit Politik të kryetarit të PS, ose siç është quajtur ndryshe, Grupi i të Urtëve.

Gazeta “Panorama” shkruan sot se darka është zhvilluar në vilën qeveritare, përballë Kryesisë së Kuvendit.

Të pranishëm në  darkë  kanë qenë anëtarët e këtij këshilli, Gramoz Ruçi, Pandeli Majko, Et’hem Ruka, Luan Hajdaraga, Bashkim Zeneli, Namik Dokle , etj.

Në darkë ra në sy mungesa  e ish-presidentit Rexhep Meidani, i cili ka konfirmuar për gazetën ftesën nga kreu i PS-së, por është shprehur se  kishte angazhime të tjera dhe nuk mund të merrte pjesë .

Ndërsa Pëllumbi është shprehur se nuk merr pjesë në mbledhje të tilla që në prill të 2012-s. “Unë kam dhënë dorëheqjen nga Këshilli Politik që në 12 prill 2012 dhe kam deklaruar se arsyeja e dorëheqjes  është se ajo që diskutohet aty, nuk përputhet me bindjet e mia se si duhet të  funksionojnë gjërat”, është shprehur Pëllumbi.