Qëllohen me armë zjarri dy automjetet e kreut të PS në fshatin Gomsiqe

34

Janë qëlluar me armë zjarri dy automjete e parkuara të kreut të PS në fshatin Gomsiqe të Velipojës, David Ndocit. Ngjarja është regjistruar rreth orës së 02:00 ku automjetet, një  tip “Ford Fiesta” dhe një “Benz”, kanë qenë të parkuara në rrugë, pranë banesës së Ndocit.

Nuk bëhen ende me dije detaje të tjera në lidhje me ngjarjen dhe nëse ka ndodhur apo jo për shkaqe politike. Policia ka nisur hetimet dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit apo autorëve.

*Xhevair Shpataraku