Published On: Mar, Mar 5th, 2019

Protestuesit hedhin shashka, tymuese dhe djegin goma para Kuvendit

Share This
Tags

Pas fjalimit të Bashës, protestuesit por dhe drejtuesit e partive të opozitës po i drejtohen KQZ për të dorëzuar mandatet kandidatët që janë në listën e PD-së dhe të LSI-së dhe që kanë firmosur dorëheqjen.

Ndërkohë prej orës 10, opozita e ndjekur nga mijëra mbështetës dhe simpatizantë të saj protestuan para Kuvendit nën moton kryesore: Rama ik! Paralelisht në Kuvend u mbjat seanca plenare ku u betuan dhe katër deputetët e rinj që morën mandatet një ditë më parë nga KQZ.

Nën thirrjet “Rama ik!” djegie gomash apo shpërthim shashkash kryetari i PD-së Lulzim Basha po mban fjalën

Tik – Taku për qeverinë Rama kas filluar. Rama ik! Ora e krimit ka mbaruar.

Prej javësh ajo godinë është karantinë e kolerës së krimit dhe korrupsionit. Ne ikëm pa u infektuar. Zoti pastë mëshirë për shpirtrat e tyre, sepse fytyrë ata nuk kanë më përpara shqiptarëe. Për muaj dhe vite zëri juaj ka kërkuar herë me mbrojtje e herë me mllef, herë me mirëkuptim e herë me pikëpyetje. Zëri juaj është dëgjuar dhe opozita iu përgjigj.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>