Prokuroria ankimon vendimin e Apelit për “21 janarin”

44

21-janariProkuroria ka ankimuar sot në Gjykatën e Tiranës, vendimin e Apelit për “21 janarin”.

Sipas “News 24” rekuri i prokurorisë është dërguar nga prokurorët, Shkëlqim Hajdari dhe Altin Dumani, pasditen e sotme në Gjykatën e Tiranës.

Gjykata e Apelit dënoi me një vit burg, gardistin Andrea Prendi për vrasjen e demonstruesit Faik Myrtaj, më 21 janar 2011, dhe me tre vjet burg, ish-majorin Agim Llupo për vrasjen e demonstruesit Ziver Veizi.

Gjykata e Apelit e dha këtë vendim, pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë, e cila i shpalli të pafajshëm dy të pandehurit.